Türkiye spy phone
Anasayfa
Telefon Dinleme Programı
Casus Telefon
Casus Kamera
Casus Kulaklık
Dinleme Cihazları
Böcek Tespit Cihazı
GPS Araç Takip
Jammer Böcek Engelleyiciler
Tekno Haber
Şartname
Hakkımızda
Site Haritası
İletişim


sipariş hattıdinleme cihazları

Bilgisayardan Telefon dinleme

Tekno Haber
Bilgisayardan telefon dinleme nasıl yapılır?

Bilgisayara bağlanan özel bir cihaz ile çevredeki bütün telefon ağını tarar ve baz istasyonu gibi gözükür ve hedef kişiler o cihaz üzerinden görüşmeyi yapmaktadır. Bu cihaz hiçbir yazılıma gerek duymadan ve hedef kişinin telefonuna hiçbir müdahalede bulunmadan dinlenmesini sağlıyor. Cihaz şarjlı olup bir kablo yardımı ile bilgisayara bağlanıyor. Çalışmaya başladığında en yakın baz istasyonu devre dışı bırakarak kendini bas istasyonu gibi gözüktüğü için hedef kişiden habersizce görüşmeye katılıp dinleyebilir, baz istasyonuna bağlanan bütün numaralar görüşme esnasında bilgisayarda gözükür. İddianamede yer alanlara göre, laptop'a takılan Signet adlı sistemi satın alan herkes, istediği kişileri dinleyebilir, kaydedebilir. Fakat bu tür cihazlar sadece askeri ve istihbarat birimleri tarafından satın alınabilir.

İSTASYON GÖREVİ

Kablo gerekmeden, hat almadan yasa dışı dinleme yapabileceğiniz cihaz kolay taşınıyor, pille çalışıyor ve bir laptop'un içine konuyor. Çalışmaya başladığında çevredeki bütün telefon ağlarını taramaya başlıyor. En yakın baz istasyonunu tespit ediyor ve kilitleniyor. Bu baz istasyonundan geçen tüm telefon trafiğini izleyebiliyor. Dinlemek istediğiniz kişinin bulunduğu yere en yakın baz istasyonuna bu cihazla bağlandığınızda hedef kişi ve bu baz istasyonu üzerinden iletişim sağlayan diğer cep telefonlarını dinleyebiliyorsunuz. Cihaz baz istasyonunun yerine geçtiği için tüm konuşmalar cihazdan geçerek gidiyor.
Sisteme dinlenecek 1000 telefon numarası kaydedilebiliyor. Numaralar önem sırasına göre girildiğinde, sistem en önemliden dinlemeye başlıyor. Aynı anda 3 hedeften biri canlı dinlenirken, diğer 2'sinin görüşmeleri de bilgisayara kaydedilebiyor. Yani 3,5,9 ve 124. sıradan girilen telefon numaraları aynı anda görüşme yapıyorsa, sistemden 3'ü canlı dinlemek, 5 ve 9'u da kayıt etmek mümkün.

JANDARMAYA 10 KRİPTOLU  TELEFON

Hakan Şanlı ifadesinde, İsrail patentli “Nice Track” isimli cihaz ile “Signet 1” ve “Signet 2” sistemlerini Ankara Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı ve TSK'ya satmak üzere sunduğunu ancak satışın gerçekleşmediğini söyledi. Şanlı, savcıya Jandarma İstihbarat'a, yurt dışından 10 kriptolu telefon getirdiğini söyledi. Telefonlar, üç ay sonra Şanlı'ya iade edildi.

TÜRKİYE'DE KAÇ TANE VAR

Bu dinleme sisteminden Türkiye'de kaça tane var ve kimlerin elinde? Kaç kişinin telefonu dinleniyor? Bu kişiler kimler? Dinlemeler yasal mı yoksa yasadışı mı? Hangi kurumlar dinleme yapıyor? Bunlar şimdilik cevap bekleyen sorular...

MİLYON DOLARLIK DEKONTLAR

963 Ankara doğumlu Hakan Şanlı, 1985'de spor malzemeleri satarak ticaret hayatına atıldı. Sanıklardan Ergün Poyraz'la Emin Şirin'i tanıdığını söyleyen Şanlı'nın hesabına, emekli Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur ve emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'dan para aktarıldığı dekontlardan anlaşılmıştı. 1 milyon 500 bin doları önce açıklayamayan Hakan Şanlı, daha sonra 1 milyon 50 bin dolar karşılığında internet izlemeye yarayan dört sistem sattığını söylemiş ve paranın örtülü ödenekten karşılandığını iddia etmişti.

hürriyet

Tekno Haber : Bilgisayardan Telefon Dinleme

Not : Cihazların kullanımı ile ilgili olarak ; uygunsuz kullanım hallerinde (tehdit,şantaj ve kişilik haklarına tecavüz yoluyla menfaat sağlamak vs.) doğabilecek kanuni sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Bu tür uygulamalar ile üçüncü şahıslara yönelik kullanımların suç teşkil edebileceğini hatırlatırız. Bu tip uygulamalardan satıcı, satıcılar sorumlu tutulamazlar. Alıcı, siparişi ile birlikte bu şartları kabul etmiş sayılır.
Bilgisayardan telefon dinleme| Casus kamera | Gizli kameralar |